گلبدین حکمتیار مدعی انتقال جنجگویان داعش از راه ایران شد

 رهبر حزب اسلامی ادعا می کند که جنگجویان داعش از راه ایران به افغانستان انتقال داده می‌شوند، و حزب او هیچ گونه ارتباطی با این گروه ندارد.

 به گزارش جمهوری خراسان به نقل از شفقنا، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی که  در یک نشست خبری در کابل اظهار داشت: حکومت را در گفتگوهای صلح با طالبان ناتوان می داند و حلقه‌هایی را در داخل حکومت به تضعیف حکومت متهم کرد.

این در حالی است که امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی، حکمتیار را به داشتن رابطه با گروه داعش و تلاش برای رهایی زندانیان گروه داعش متهم کرده بود.

حکمتیار در این باره اظهار داشت: این افترای یک شماری از کسانی دروغگو است؛ ما با هیچ یک از گروه‌های ارتباط سیاسی و تنظیمی نداشتیم و نداریم؛ نه با داعش و نه با طالبان، نه با القاعده و نه با کدام حزب دیگری. اگر من بگویم که اکنون داعش از راه سوریه و عراق به ایران صادر می‌شوند، مبالغه نکرده‌ام.

 حکمتیار بدون نام بردن برخی‌ها  را، به تلاش برای جلوگیری از رهایی ۹۱ زندانی حزب اسلامی، از زندان‌های افغانستان متهم می سازد.

 قرار است  این تعداد زندانیان حزب اسلامی بر اساس توافق نامۀ این حزب با حکومت، از زندان‌های افغانستان آزاد شوند.

رهبرحزب اسلامی، حکومت را در روند گفتگوهای صلح با طالبان ناتوان می‌داند.

وی در گفت: «من با تمام صداقت و قاطعیت گفته می‌توانم که اگر در دولت ظرفیت جذب طالبان می‌بود و اگر در برابر آمدن آنها موانع ایجاد نمی‌شد، بسیاری از طالبان به روند صلح یکجا می‌شد.»

با این همه، حکمتیار از اختلاف‌های سیاسی که میان حکومت و عطا محمد نور ادامه دارند، ابراز تأسف می کند و حکومت را بر رسید گی به این معضل مکلف می‌داند.


اشتراک گذاري با دوستان :

نظر توسط حساب فيسبوکي شما

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.